Welon ślubny czy fascynator na opasce?

welon ślubny

Dla niektórych kobiet to, jaki welon założą w dniu ślubu, jest oczywiste już od momentu, kiedy mówią swojemu ukochanemu „tak”.

Dla innych jest to proces, w którym dobiera się nakrycie głowy do sukienki. Każda panna młoda powinna się zastanowić, czy w ten wielki dzień będzie miała na sobie welon, toczek, a może fascynator na opasce?

 

Welon, toczek, fascynator czy diadem – co wziąć pod uwagę?

Kiedy zastanawiamy się jakie nakrycie głowy będziemy nosić w dniu naszego ślubu musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim zastanówmy się czy ewentualna długość welonu będzie pasować do miejsca, gdzie wyjdziemy za mąż. Następnym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę jest sukienka i jej styl – wszystko musi być spójne.

Przemyślmy też czy będziemy nosić welon całą noc, czy też zdejmiemy go zaraz po ceremonii. W kościele długi, wijący się za nami welon wygląda zjawiskowo, ale podczas weselnych tańców przeszkadza. Wtedy lepiej sprawdzi się fascynator na opasce. Możemy też zdecydować się na obydwie ozdoby i jedną założyć podczas ceremonii, a drugą podczas bankietu ślubnego. Jednak musimy to przemyśleć wcześniej, aby ułożenie naszych włosów pozwalało na taką zmianę.

Fascynator na opasce

toczek ślubny

Pomimo tego, że ta nazwa brzmi egzotycznie to tak naprawdę kobieca ozdoba do włosów z woalką. Możemy go nosić nie tylko na ślubie, jeżeli jednak wybierzemy odpowiedni model w kolorze dopasowanym do naszej sukni ślubnej z powodzeniem zastąpi on welon.

Bardzo często nie doceniamy takich rozwiązań, ale fascynator nie przeszkadza nam i nie konkuruje o uwagę z nami lub naszą suknią.

Możemy odsłonić woalkę po zrobieniu kilku zdjęć bądź po ceremonii. Fascynatory świetnie się sprawdzają zwłaszcza wtedy, gdy suknia i cała stylizacja jest w stylu vintage.

Welon ślubny

Kiedy decydujemy się na welon ślubny możemy wybierać spośród bardzo różnych długości: do ramion, do łokcia, do bioder, do kolan, do ziemi lub nawet ciągnący się za nami. Każda z tych długości ma inne wady i zalety.

Welon do ramion pięknie zasłoni nam twarz i będzie zjawiskowo wyglądał na zdjęciach oraz kiedy będziemy przechodzić przez kościół podczas ceremonii. Będzie też dość wygodny, aby nosić go przez pewien czas, ale w pewnym momencie i tak go zdejmiemy, ponieważ będzie nam przeszkadzał podczas przytulania przyjaciół i rodziny oraz tańców z nowym małżonkiem.

Welon do łokcia pasje do największej ilości sylwetek i sukien ślubnych. Łatwo jest go nosić przez dłuższy czas. Pasuje zarówno wtedy, gdy upniemy włosy do góry, jak i kiedy są rozpuszczone. Jest elegancki, piękny i wszechstronny.

fascynatorKiedy wybieramy model do bioder czy kolan zyskujemy długi, elegancki welon bez ryzyka, że ktoś na niego nadepnie i nam go zniszczy. Zdecydowanie takie rozwiązania wyglądają niezwykle efektownie.

Póki kończy się on powyżej kostki możemy go trzymać podczas pierwszego tańca, jednak na dłuższą metę będziemy chcieli go odpiąć.

Według porad specjalistów najbardziej spektakularne są długie, ciągnące się po ziemi welony. Wyglądają wspaniale na zdjęciach. Efekt, kiedy panna młoda wchodzi do kościoła i idzie do ołtarza w takim welonie zapiera dech w piersiach. Niestety podczas wesela jest on strasznie niepraktyczny. Po ceremonii zazwyczaj się go zdejmuje. Właśnie wtedy możemy zastąpić go na przykład fascynatorem na opasce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.